Vendet popullore

Moti në qytetet turistik të botës

Ku të shkoni për t'u çlodhur? Jan Shkurt Mar Prill Maj Qershor Korrik Augustus Shtator Tetor Nëntor Dhjetor
Vlerësimet Moti, Qershor
Dielli ngrohta
Basra Irak 44.7 °C Al Ahsa Arabia Saudite 44.4 °C
Babylon Irak 42.5 °C Bagdad Irak 42.3 °C
Meka Arabia Saudite 41.9 °C Agra Indi 41.7 °C
Karbala Irak 41.6 °C Vrindavan Indi 41.6 °C
Al-Ain Emiratet e Bashkuara Arabe 41.5 °C New Delhi Indi 41.5 °C
Lista e plotë e qyteteve →
Uji i ngrohtë (det, oqean)
Fujairah Emiratet e Bashkuara Arabe 32.2 °C Khor Fakkan Emiratet e Bashkuara Arabe 32.1 °C
Palm Jebel Ali Emiratet e Bashkuara Arabe 31.9 °C Sharjah Emiratet e Bashkuara Arabe 31.8 °C
Dubai Emiratet e Bashkuara Arabe 31.8 °C Ajman Emiratet e Bashkuara Arabe 31.8 °C
Jumeirah Emiratet e Bashkuara Arabe 31.8 °C Umm Al Quwain Emiratet e Bashkuara Arabe 31.7 °C
Abu Dhabi- Emiratet e Bashkuara Arabe 31.7 °C Ras Al Khaimah Emiratet e Bashkuara Arabe 31.5 °C
Lista e plotë e qyteteve →
Qytetet ku dielli shkëlqen më shumë
Termez Uzbekistani 14.4 h. Dushanbe Taxhikistan 14.4 h.
Yakutsk Rusi 14.4 h. Mosul Irak 14.4 h.
Bukhara Uzbekistani 14.3 h. Samarkand Uzbekistani 14.3 h.
Beldersay Uzbekistani 14.3 h. Turkistani Kazakistani 14.3 h.
Kirkuk Irak 14.3 h. Sulejmania Irak 14.3 h.
Lista e plotë e qyteteve →
Qyteti rainiest
Candolim Indi 634.8 mm Goa Indi 617.8 mm
Mangalore Indi 568.4 mm San Jose Kostarikë 567.6 mm
Cartago Kostarikë 567.2 mm Heredia Kostarikë 564 mm
Benaulim Indi 539.4 mm Cavelossim Indi 539.4 mm
Varca Indi 538.3 mm Colva Indi 536.7 mm
Lista e plotë e qyteteve →
Na tregoni dhe të ndajnë me miqtë tuaj!